Dokuma Kumaşlar

viskon KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Viskon kumaş terletmeyen yapısı olduğu için yaz aylarında daha çok tercih edilen bir kumaş türüdür. Gömlek, bluz, iç giyim, abiye ve bir çok alanda özellikle terletmeyen yapısı olduğu için oldukça tercih edilmektedir.

Yüksek oranda nem emici özelliği ve tutuculuğu sayesinden dolayı dijital baskı alanlarında oldukça tercih edilir.

Ayrıca renkleri canlı tutması hava alma özelliği ile terletme yapmaz. Kullanıma göre çabuk kırılabilir

saten KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Saten, ipek ve pamuktan dokunan, parlak renkli kaygan yüzeyli bir kumaş türüdür. Bu özellikleri ile daha çok gelinlik modellerinde ve gece kıyafetlerinde tercih edilmektedir.

Zerafet denilince akla ilk gelen kumaş türü olan saten, kullanılması oldukça dikkat gerektiren bir kumaştır.

Düz ve kaygan yapısı nedeniyle kimi dikiş hatalarını kolayca belli edebildiğinden saten kıyafet üretimi oldukça ustalık gerektirmektedir.

Pamuk satenler ise daha çok gömlek, gecelik ve iç çamaşırlarında tercih edilmektedir 

aerobin KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Günlük hayat içerisinde kullanılmakta olan aerobin kumaş oldukça fazla kıyafette tercih edilmektedir. Genel olarak kadın giyim kıyafetlerinde aerobin kumaş türleri çok sık kullanılmaktadır. Hafif ve kaliteli bir kumaş olan aerobin her türlü kıyafette tercih edilmektedir.

Özellikle de tesettür giyim de oldukça fazla tercih edilmekte olan bir kumaş türüdür. Özel iplikler ile oluşturulan kumaşın canlı renkleri ve kalitesi tercih edilebilirlik açısından son derece önemlidir.

Aerobin kumaşlar daha çok nefes alan bir yapıya sahip olduklarından dolayı terletmediği için  tesettür giyimde oldukça fazla tercih edilmektedir.

keten KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Keten kumaşı; doğal bir kumaş türü olduğundan oldukça dayanıklı bir kumaş çeşididir. Bunun yanı sıra keten kumaş, doğal elyaf olarak tanımlanmaktadır. Diğer kumaş çeşitlerine göre oldukça kaliteli olan bu kumaş türü nemi çekme özelliğine de sahiptir.

Keten kumaş; iri gözeneklere sahiptir. Bu yüzden sıcak aylarda tercih edilen bir kumaş çeşidi olup, terletmeyen yapılı olması, tercih edilmesinde önemli bir etkendir.

poplin KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Yumuşak dokusu ile en çok tercih edilen kumaşlardandır. Sık dokunarak elde edilmektedir.

Poplin kumaşlar etekten pantolona tişörtten gömleğe Resmi kıyafetlerden spor giysilere ev tekstilinden hobi ürünlerine kadar bir çok alanda oldukça çok geniş bir kullanım alanı vardır.

 

şifon KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Günümüzde şık ve zarif olmak adına kullanılan şifon kumaşlar yumuşak ve ipeksi dokulu olarak ön plana çıkıyor. Işık geçirebilir görünümde olan şifon kumaşlar oldukça ince yapılıdır.

Polyester ve krepten üretilen şifon kumaş dayanıklı olduğu için de tercih edilir.Efil efil bir görüntüsü olan şifon genellikle salaş elbiselerin üretiminde de kullanılır. Doğal ipekten üretilen şifon kumaşların kalitesi çok daha yüksek olmaktadır.

Abiye kıyafetlerinde oldukça tercih edilen kumaş türlerinden olup hava alan gözenekleri sayesinde yaz aylarında oldukça tercih edilir.