Örme Kumaşlar

iki iplik Kumaşlar

İki iplik kumaşı, arka kısmında, ön yüzüne göre daha kalın ipliklerin kullanıldığı bir kumaş türüdür. 1990 yılından sonra tüm dünya genelinde kullanımı hızla artmıştır.

Ön yüzünün arka yüzünden farklı olması en belirgin özelliklerindendir. Daha çok kış aylarında kapşonlu sweatshirt, penye, hırka, yelek vb ürünlerin kullanımında tercih edilir.

üç iplik Kumaşlar

Kalın, esnek, yumuşak, dayanıklı ve sıcak tutma özelliğine sahip insanlar tarafından sıkça tercih edilen bir kumaş türüdür. 

Yapısı itibari ile ısı ve geçirgenliği çok daha az ve dışarıdan soğuğu içeriden de sıcağı geçirmez.

Genel olarak sweat, kapüşonlu, eşofman takımı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

süprem Kumaşlar

Süprem kumaş düşük gramajlı ve pamuk ipliğinden imal edilen tek katlı örme bir kumaş olarak bilinmektedir. Tekstil sektöründe yoğun olarak kullanılır.

Ter çekme özelliğine sahip olan süpremkumaş yazın en çok tercih edilen kumaş türleri arasındadır.

Ribana Kumaşlar

Ön ve arka yüzü birbirine çok benzeyen, yüksek esneme oranına sahip olan lastik örgülü kumaşlardır. Likra ile kullanıldığında esnekliği daha da arttar. Yakalarda, kollarda, body üretiminde ve esneme yapılması istenen ürünlerde özellikle kullanılır.

Pike Kumaşlar

Lacoste kumaşı olarak da bilinen bu kumaş, ön ve arka yüzü birbirinden farklıdır. Arka yüzü petek görünümlü örme kumaşlardandır Polo yakalı t-shirtler, eşofman ve bayan elbise çeşitlerinde kullanılırlar.

Pike Kumaşların Serin tutması, nem alıcı olması, kir tutmaması ve kolay temizlenmesi ve yumuşak dokulu olması en çok tercih edilme nedenlerindendir.